Warsztaty Umiejętności Wychowawczych

DROGI RODZICU!

Jeśli chcesz częściej przeżywać radość z bycia rodzicem zapraszamy Cię na warsztaty:

Jak mówić, aby dzieci słuchały,

jak słuchać, aby dzieci mówiły.

To cykl kameralnych 10 spotkań, podczas  których dowiesz się i doświadczysz:

• Jak stawiać GRANICE i co robić zamiast KARANIA
  • Jak wspierać dziecko, by radziło sobie z EMOCJAMI
  • Jak SŁUCHAĆ i zachęcać do WSPÓŁPRACY
  • Jak rozwiązywać KONFLIKTY, by nikogo nie ranić
  • Jak rozwijać SAMODZIELNOŚĆ dziecka
  • Jak pomóc dziecku BYĆ SOBĄ

Warsztaty będą się odbywać w czwartki w godzinach 17.00- 20.00 w PP-P Nr 21

Zapisy w sekretariacie Poradni osobiście lub telefonicznie pod numerem: 22 814 10 61/62 wew. 019

Prowadzące: Joanna Kapciak i Iwona Grymuła

Warsztaty Umiejętności Wychowawczych to grupowe zajęcia dla rodziców pragnących rozwijać i doskonalić swoje kompetencje wychowawcze, a przy tym budować pozytywne relacje z dziećmi, które będą procentować zarówno w codziennym życiu, jak i w przyszłości.

Podczas zajęć, prowadzonych metodą warsztatową wykorzystywane są elementy wsparcia i odniesienia do konkretnych sytuacji z życia. Warsztaty pomagają nauczyć się nowego sposobu reagowania na sytuacje z dziećmi.

Prowadzący opierają się na technikach trenerskich, procesie grupowym, wykorzystują elementy treningu umiejętności społecznych, zachowań, interpersonalnego.

Podczas zajęć będą wykorzystywane ćwiczenia w parach, trójkach, podgrupach; elementy dramy, pantonimy, odgrywanie scenek; wolna dyskusja, mini wykład, przedstawienie historii, przykłady, metafory, wykorzystanie elementów wizualizacji, Ćwiczenie indywidualne na piśmie, wykorzystanie rysunku, kwestionariusze. Gry i ćwiczenia psychologiczne, zadania do domu. Rozwiązywanie konkretnych sytuacji problemowych z życia.