- orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz niedostosowanej społecznie, wymagającej stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy,
- orzeczenia o potrzebie indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dla dzieci, których stan zdrowia uniemożliwia lub znacznie utrudnia uczęszczanie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego zorganizowanego w szkole podstawowej,
- orzeczenia o potrzebie indywidualnego nauczania dla dzieci i młodzieży, których stan zdrowia uniemożliwia lub znacznie utrudnia uczęszczanie do szkoły,
- orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno – wychowawczych dla dzieci i młodzieży upośledzonych umysłowo w stopniu głębokim,
- opinie o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole.
Posiedzenia Zespołu Orzekającego odbywają się w czwartki o godz. 9.00.
Szczegółowe terminy dodatkowych spotkań ustalane są na posiedzeniach Zespołu.
Na posiedzenia Zespołu Orzekającego zapraszani są wnioskodawcy oraz – w uzasadnionych przypadkach – specjaliści pracujący z dzieckiem w placówce oświatowej, bądź specjaliści, którzy diagnozowali dziecko.
Orzeczenia wydawane są na pisemny wniosek rodziców/opiekunów prawnych – druki wniosków do pobrania w zakładce Druki.
Wnioski rodziców i opiekunów prawnych dotyczące wydania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego oraz nauczania indywidualnego składane są w sekretariacie poradni lub u psychologa diagnosty.
Wnioskodawca dołącza do wniosku dokumentację uzasadniającą wniosek, w szczególności wydane przez specjalistów opinie, zaświadczenia oraz wyniki obserwacji i badań psychologicznych, pedagogicznych i lekarskich.
Jeżeli wniosek dotyczy wydania orzeczenia o potrzebie indywidualnego przygotowania przedszkolnego albo orzeczenia o potrzebie indywidualnego nauczania, wnioskodawca dołącza do wniosku zaświadczenie o stanie zdrowia dziecka,
w którym lekarz określa:
1) okres – nie krótszy niż 30 dni – w którym stan zdrowia dziecka uniemożliwia lub znacznie utrudnia uczęszczanie do przedszkola lub szkoły;
2) rozpoznanie choroby lub innego problemu zdrowotnego wraz z oznaczeniem alfanumerycznym, zgodnym z aktualnie obowiązującą Międzynarodową Statystyczną Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD), oraz wynikające z tej choroby lub innego problemu zdrowotnego ograniczenia w funkcjonowaniu dziecka lub ucznia, które uniemożliwiają lub znacznie utrudniają uczęszczanie do przedszkola lub szkoły.
W przypadku braku badań psychologicznych, logopedycznych, pedagogicznych lub innych niezbędnych do rozpatrzenia wniosku wnioskodawca jest informowany decyzją zespołu orzekającego o konieczności uzupełnienia złożonej dokumentacji.
Rejon działania Zespołu Orzekającego
Zespół Orzekający wydaje orzeczenia dla dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół i przedszkoli mających siedzibę na terenie działania Poradni. W przypadku uczniów będących wychowankami burs, domów wczasów dziecięcych, specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych oraz młodzieżowych ośrodków socjoterapii, orzeczenie może zostać wydane przez nasz Zespół ze względu na miejsce zamieszkania ucznia w Dzielnicy Warszawa – Białołęka.
Orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego i orzeczenia o potrzebie indywidualnego przygotowania przedszkolnego dla dzieci nieobjętych edukacją przedszkolną oraz orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych Zespół wydaje dla dzieci zamieszkałych w Dzielnicy Warszawa – Białołęka.
Opinie o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju Zespół wydaje dla dzieci zamieszkałych w Dzielnicy Warszawa – Białołęka.
__________________________
UWAGA!
Orzeczenia oraz opinie dla dzieci niewidomych i słabo widzących, niesłyszących i słabo słyszących wydaje Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „TOP” – Warszawa, ul. Raszyńska 8/10.